blízko tělem, daleko duší
daleko tělem, blízko duší

X

Garage Gallery Karlín

Umělci

Alžběta Bačíková
Anetta Mona Chisa & Lucia Tkáčová
Nina Hoffmann
Peter Janáčik
Kateřina Konvalinová

Kurátorky

Stephanie Kiwitt
Anna Voswinckel
Tereza Rudolf

Vernisáž

13/10/2020  18:00

Trvání

14/10–22/11 2020

„Dokázala jste mě okouzlit i při mém plném vědomí, že jste strašná,“ cituje z dopisu protagonista videa Alžběty Bačíkové. Protichůdnost je výrazným motivem, který je mnohdy společným jmenovatelem prací zobrazujících emoce jako jsou láska nebo touha. Jakmile je touha naplněna, může se změnit ve vášeň. Pokud se však k tobě přiblížím příliš, přestávám tě vidět… Fotografie mladých mužů, které po mnoho let pořizoval Peter Janáčik v jednom a tomtéž bytě, tento křehký a bolestivý moment touhy nekazí. Ba naopak – chlapci jsou polapeni v obraze; jejich něžné pohledy jsou zakonzervovány, jejich těla izolována od vášně. Náš pohled zůstává neuspokojený.

Převládající společenské normy týkající se společenských vztahů a vlivu popkultury jsou tématem prací Niny Hoffmann a Kateřiny Konvalinové. Za užití imaginace a vyprávění příběhů, které mohou i nemusí být pravdivé, pojmenovávají cosi neuchopitelného.

Výstava se tak rozprostírá hned v několika vrstvách: jedna je více vysvětlující a snaží se najít tu „správnou“ odpověď na to, „co je láska.“ Další se zaměřuje na čirou emoci, překračování hranic a intimní gesta, pro která neexistuje žádné opodstatnění.

Fotograf Festival pořádá Fotograf 07 z. s. pod záštitou hlavního města Prahy a za finanční podpory Magistrátu hlavního města Prahy částkou 400 000 Kč, Ministerstva kultury České republiky a Státního fondu kultury ČR.

Mediální partneři / Medial partners