Shelly Silver
A tiny place that is hard to touch

X

Kino Ponrepo

promítání filmu a diskuze

Datum

11/10/2020  18:00

Místo konání

Kino Ponrepo
Bartolomějská 291/11, Praha

„V anonymním bytě v tokijské čtvrti Tatekawa si Američanka najme japonskou rodilou mluvčí, aby tlumočila při rozhovorech o klesající porodnost v Japonsku.“ Tím začíná film Shelly Silver a také příběh o lásce a touze, o snaze pochopit toho druhého, a o nepřijatelnosti některých vztahů či většinovém odsouzení jiných příběhů.

Shelly Silver je umělkyní žijící a pracující v New Yorku. Pracuje jak se statickými, tak pohyblivými obrazy. Její práce byly vystavovány po celém světě, včetně newyorského Muzea moderního umění, Tate Modern, Centre Georges Pompidou a mnoha dalších. Je docentkou a vedoucí katedry Pohyblivého obrazu na Fakultě umění při Kolumbijské univerzitě.

Po promítání jejího nejnovějšího filmu “A tiny place that is hard to touch” se bude se Shelly Silver konat krátká debata.

 

Fotograf Festival pořádá Fotograf 07 z. s. pod záštitou hlavního města Prahy a za finanční podpory Magistrátu hlavního města Prahy částkou 400 000 Kč, Ministerstva kultury České republiky a Státního fondu kultury ČR.

Mediální partneři / Medial partners