možné já, posedlé objekty
posedlé já, možné objekty

X

Ateliér Josefa Sudka

Umělci

Sabine Reinfeld
Sabine Reinfeld (*1976, Leipzig, DE) works primarily performatively and with the media of video and photography. With her precisely presented sequences of movement or excessively repeated gestures, she takes up classic elements of performance art and illustrates physical action as a means of creating images. Based on her analysis of certain role models, Reinfeld presents situational and ephemeral actions that deal with questions of personal and media staging of identity. She uses a growing archive of stage settings, props and figures developed by her own to address the mutual influence of media images, ideally charged places and the people acting in them in space-filling performances and formats. She is a graduate of the University of the Arts, Berlin. Her works have recently been on display, among others: Kunstraum Kreuzberg / Bethanien, Berlin (2018); Los Angeles Contemporary Archive (2018); Städtische Kunsthalle Munich (2008); Künstlerhaus Stuttgart (2007).

Kurátorky

Stephanie Kiwitt
Anna Voswinckel
Tereza Rudolf

Vernisáž

4/9/2020  18:00

Trvání

5/9–11/10 2020

“… vše kolem nás, ať mrtvý nebo živý inventář, se střelenému fotografovi dost často záhadně mění na moc variací, takže věc zdánlivě mrtvá oživne buď světlem, nebo okolím, ve kterém se nalézá, a když má fotograf trochu filipa, podaří se mu z toho něco zachytit – a to bude asi ta lyrika.“ – Poetické bádání Josefa Sudka po povaze fotografické reprodukce uměleckých děl bylo inspirací a počátkem pro site-specific instalace a fotografie umělkyně Sabine Reinfeld vytvořené speciálně pro festival. Podobně jako Sudek i ona s určitou posedlostí zkoumá téma reprodukce prostřednictvím performativní fotografie: Projekcí několika vrstev fotografických negativů na sebe se samotná Reinfeld setkává se svým tělem jako objektem a zároveň dává nový život Sudkovu obrazovému archivu. Tento proces doplňuje svými autoportréty vytvořenými v zahradách Ateliéru Josefa Sudka a Rothmayerovy vily. Odkazuje tak k Sudkovým fotografickým reprodukcím venkovních soch. Tělo umělkyněkonfrontuje, jedná a zprostředkovává – což Reinfeld popisuje jako bitvu „extrémního narcismu s intenzitou věcí“.

Během dernisáže výstavy 10. října se ve výstavě uskuteční performance umělkyně. Reinfeld instalaci aktivuje a prostřednictvím živé performance představí vznik a tvůrčí proces celého projektu.

Sabine Reinfeld: Drawing, C-Print, 2020
Sabine Reinfeld: Drawing II, C-Print, 2020
Sabine Reinfeld: Hummer, C-Print, 2020

 

Exhibition opening, Atelier Josefa Sudka, 09/2020

Fotograf Festival pořádá Fotograf 07 z. s. pod záštitou hlavního města Prahy a za finanční podpory Magistrátu hlavního města Prahy částkou 400 000 Kč, Ministerstva kultury České republiky a Státního fondu kultury ČR.

Mediální partneři / Medial partners