Free Man / Restricted Man

X

Galerie Nika

Umělci

Leevi Toija
Leevi Toija (*1998, Helsinki, FI) currently studies photography at the new aesthetics studio of FAMU in Prague. Keen to express a dissenting view on our contemporary society, he focuses on the afflictions of individuals. Leevi Toija uses a variety of media from moving and still images to the creation of 3D objects.

zrušeno

Kurátorky

Zuzana Dusilová
Mariana Pecháčková
Eva Slabá

Vernisáž

15/10/2020  18:00

Trvání

16/10–5/11 2020

Novodobý nomádský pohled na zkušenost s prostorem, který nelze označit ani jako městský, ani jako krajinný, představuje student fotografie na pražské FAMU Leevi Toija ve svém videu Free Man / Restricted Man. Super-moderní silniční koridory, cestovní trasy, jenž kdysi umožňovaly nebývale zromantizovanou svobodu, jsou nyní okleštěny časovými limity a povinnými pauzami. Antropologická dialektika ne-místa Marca Augého se tak nutně propisuje i do samotného prožívání řidiče sedícího v korbě nákladního auta. Toijovo dílo vybízí k pochopení neznámého a nutně tematizuje způsob žití, jenž je většině z nás vzdálen. „I been to so many different places. Almost too many. Cannot even remember where all i’ve been to. I remember this one time I was about to start a tour.“

DJs – mmma (Jiří Sirůček), no</3mi (Noemi Purkrábková) – BCAA system

Fotograf Festival pořádá Fotograf 07 z. s. pod záštitou hlavního města Prahy a za finanční podpory Magistrátu hlavního města Prahy částkou 400 000 Kč, Ministerstva kultury České republiky a Státního fondu kultury ČR.

Mediální partneři / Medial partners