Citizenfour
Kino Rudolfinum II

Promítání filmu v anglickém znění s následující performance Borise Ondreičky.
host: Boris Ondreička​
16/10/2017
Akce
Galerie Rudolfinum
Galerie Rudolfinum
Alšovo nábřeží 12
Praha 1

Laura Poitras, oskarová režisérka, natočila komplikovanou a prchavou studii charakteru, která se střetá s kontextem volebního roku, v němž jde o hodně, a s jeho kontroverzními následky.

Ani pět let uvěznění v maličké budově Juliana Assange nezastrašilo, i když právní hrozba, které čelí, hrozí zlikvidovat organizaci, již vede, a zlomit hnutí, které inspiroval. Poitras přistupuje k zachycení tohoto příběhu neobvyklým zůsobem a zjišťuje, že se chytila do sítě zájmů a rozporů vytvářené Assangem a jeho nejbližšími.

​Citizenfour, r.: Laura Poitras, USA, 2014, ​114 min.

––

Boris Ondreička

je umělec, zpěvák, kurátor a teoretik umění. Jeho práce se týkají jazyka, jeho písemných forem typu poezie nebo mluvených forem jako performance. Často se prezentuje spontanními reakcemi na konkrétní kontext vystavení. Pracoval jako projektový koordinátor v Sorosově centru pro současné umění v Bratislavě (1996–2000) a posléze jako ředitel Tranzit.sk (2002–2011). V současnosti pracuje jako kurátor muzea Thyssen-Bornemisza Art Contemporary ve Vídni, v roce 2010 také spoluzakládal Společnost Júlia Kollera. Ondreička své práce vystavoval na nejrůznějších mezinárodních bienále a výstavách, v Jakartě, Benátkách, Aténách a mnohých dalších městech.

‹ Zpět do programu