Fotograf
Festival
Praha #6
1/10–8/11
2016

Cultura/Natura

Ostatní

Kruh kolem Prahy / Tomáš HrůzaNádraží Roztoky u Prahy

Sraz: Roztoky u Prahy – nádraží, 14.00h
Kruh kolem Prahy

Jedná se o třídenní akci putování, která odkazuje na pochod režiséra Wernera Herzoga z Mnichova do Paříže v zimě roku 1976. Herzog tuto náročnou cestu pěšky podnikl, aby zachránil život filmové kritičce Lottě H. Eisnerové ležící toho času na smrtelném loži. Na tento symbolický čin navázal později ještě jedním ovšem tentokrát nedokončeným pochodem kolem Německa pro záchranu této země.

My obejdeme hlavní město v kruhu o obvodu přibližně 100 km. Tento akt nemá v úmyslu symbolicky zachránit Prahu nebo její obyvatele, ale naopak to, co leží za ní. Chceme zmapovat okrajové části, které jsou vystaveny necitlivým zásahům do urbanismu města a příměstské krajiny. Náš symbolický kruh nastavuje hranice nesmyslnému zabírání půdy a devastaci krajiny.

Upozornění: Můžete se k nám kdekoliv připojit a jít s námi, jak dlouho budete chtít nebo naopak odpojit. Nocleh nezajišťujeme, spíme pod širákem. Doporučujeme vzít si s sebou vhodnou obuv, případně náplasti na puchýře. Na putování je každý svobodný jedinec a má odpovědnost sám za sebe.

Pořádá: Pilgrim, o.s.
Kontakt: Tomáš Hrůza, tomas.hruza@fotografnet.cz, T: 775 052 607

+ FB událost